Podczas XX Finału WOŚP udało się zebrać ponad 40,2 mln zł - tyle wynosiła zadeklarowana kwota w niedzielę o północy. Złote serduszko z nr 1 zostało sprzedane za 127 777 zł, złota karta telefoniczna - za 65 tys. zł.

XX Finał WOŚP

W tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.

Tradycyjnie już w dniu Finału, przed północą odbywa się "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", podczas której sprzedawana są złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców.

W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 127 777 zł, a złota karta telefoniczna - za 65 tys zł.

Do północy w ramach XX Finału WOŚP fundacja zebrała ponad 40,2 mln zł. Jest to zadeklarowana kwota, oszacowana na podstawie meldunków ze sztabów; ile pieniędzy wpłynęło na konto WOŚP, wiadomo będzie w poniedziałek po południu. Jednak ostateczny wynik XX Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.

W zeszłym roku, w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła o 3 mln zł mniej - 37 mln zł, jednak ostateczny wynik wyniósł 47 mln 248 tys. 415 zł. Wcześniej na konferencji prasowej szef fundacji Jurek Owsiak mówił, że gdyby udało się zebrać tyle, ile podczas poprzedniego Finału, fundacja będzie mogła kupić potrzebny sprzęt i zrealizować cele tegorocznego Finału. Podkreślał jednak, że WOŚP nie chodzi o pobijanie rekordów, ale o to, by być razem.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Do końca stycznia licytować można m.in. rajdowy samochód Adama Małysza (aktualna cena ponad 233 tys. zł), motocykl "Amerykański Chopper" (ponad 100 tys. zł) oraz zaproszenie na mecz gwiazd NBA od Marcina Gortata (ponad 32 tys. zł). W sumie na ponad 32 tys. aukcji zebrano 2,6 mln zł.


Kwesta WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do 3 incydentów

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega spokojnie; jak dotąd w całym kraju doszło do trzech incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformowała w niedzielę PAP Komenda Główna Policji.XX Finał WOŚPW Łodzi zatrzymano 30-latka, który zbierał pieniądze do puszki z ubiegłorocznego Finału WOŚP i posługiwał się identyfikatorem wystawionym na inne nazwisko. O nietrzeźwym mężczyźnie zbierającym pieniądze do puszki w ramach WOŚP przed sklepem przy ul. Bandurskiego zaalarmowali straż miejską przechodnie. 30-latek został przekazany policji."W Chorzowie nieznani sprawcy wyrwali 13-latkowi puszkę z pieniędzmi i uciekli. W Nowym Targu z kolei kwestujący mężczyzna miał około 3 promili alkoholu w organizmie" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwa kilkanaście tysięcy policjantów Funkcjonariusze kontrolują m.in. czy zbiórki pieniędzy prowadzą osoby do tego uprawnione.Sokołowski zaapelował,... ...

Płaskie kolektory cieczowe

Najczęściej kupowanymi kolektorami są płaskie kolektory cieczowe. Służą one zazwyczaj do podgrzewania wody przeznaczonej na cele sanitarno-higieniczne W przypadku gdy kolektory płaskie mają być wykorzystywane go ogrzewania budynków, konieczne jest ich podłączenie do kotła lub pompy ciepła, gdyż same nie są wystarczająco wydajne.Płaski kolektor cieczowy zbudowany jest z absorbera w postaci blachy miedzianej lub aluminiowej, czasem może być ona także wykonana ze stali, blacha ta jest pokryta warstwą mającą zdolność absorpcji promieniowania słonecznego. Ponadto posiada on izolację, którą najczęściej jest wata szklana, obudowę wykonaną z blachy aluminiowej, pomalowanej farbą proszkową na czarny kolor oraz szybę solarną, przezroczystą i przepuszczalną dla promieniowania słonecznego. Pod absorberem znajdują się rury wykonane zazwyczaj z miedzi, ze względu na jej dobre przewodnictwo cieplne, przepływa nimi czynnik roboczy, którym najczęściej jest woda, a w przypadku niskich temperatur ciec... ...

Ponad 50 mln 600 tys. zł zebrała WOŚP podczas XX Finału

Ponad 50 mln 600 tys. zł to ostateczny wynik XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak w czwartek na konferencji prasowej.Zarząd Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: prof. Piotr Burczyński, Jerzy Owsiak oraz Bohdan MaruszewskiW tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.Zebrano 50 mln 600 tys. 801 zł 30 gr. To jest o ponad 10 mln zł więcej niż zadeklarowano tuż po Finale. Wtedy podawano 40 mln 269 tys. 194 zł. XX Finał odbył się 8 stycznia, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego.Jak podali w czwartek przedstawiciele Fundacji, dzięki aukcjom internetowym udało się zebrać prawie 4,5 mln zł. Ponad 1,7 mln zł zebrano na aukcjach złotych serduszek, a ponad 2,7 mln zł dzięki sms-om.Owsiak podziękował wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym Finale. Jak ocenił, XX Finał zak... ...

Co nazywamy współczynnikiem sprawności pompy ciepła?

Współczynnik sprawności pompy ciepła (COP), nazywany również współczynnikiem efektywności określa wydajność posiadanej instalacji pompy ciepła. Jego wartość rośnie wraz ze spadkiem różnicy temperatur między temperaturą panującą w instalacji grzewczej, a temperaturą czynnika będącego źródłem ciepła. Wynika z tego, że system jest tym bardziej efektywny, im temperatura źródła jest bardziej zbliżona do temperatury, którą chcemy otrzymać wewnątrz budynku (systemu ogrzewającego). Koszty eksploatacji pompy ciepła o wysokim współczynniku efektywności są bardzo niskie, gdyż wymaga ona niskich nakładów energii.Do wyznaczenia współczynnika efektywności pracy pompy ciepła konieczna jest znajomość takich wartości jak moc grzewcza i pobór mocy elektrycznej przez pompę, gdyż wyraża on stosunek obu tych wartości.Warto wspomnieć, że współczynnik sprawności pompy ciepła niekoniecznie wynosi tyle samo co współczynnik sprawności całej instalacji grzewczej, wpływ na wielkość obu tych wartości ma dopasow... ...

Jak wygląda instalacja dolnego źródła ciepła?

Instalacja dolnego źródła ciepła umożliwia pobieranie ciepła niskotemperaturowego, które podczas pracy pompy ciepła przekształcane jest w energię grzewczą dostarczaną do instalacji znajdującej się w budynku. Na wygląd instalacji zasadniczy wpływ ma rodzaj dolnego źródła ciepła pompy, którym może być woda, powietrze, grunt.W przypadku pomp, dla których źródłem ciepła jest gleba instalacja ma charakter kolektora rurowego z cyrkulującą wewnątrz solanką (kolektor ten może być pionowy lub poziomy).Gdy ciepło niskotemperaturowe pobierane jest z wody pompa ciepła posiada instalację składającą się z dwóch studni, umożliwiających dostęp do warstwy wodonośnej. Pierwsza ze studni nazywana jest studnią eksploatacyjną, ma ona dostęp do warstwy wodonośnej i pobiera z niej wodę, która następnie poddawana jest procesom fizycznym wewnątrz pompy. Zadaniem drugiej studni (zrzutowej), która również ma dostęp do warstwy wodonośnej jest odprowadzanie wody z systemu pompy ciepła z powrotem do wód gruntowy... ...

Wiadomości

Brytyjska Izba Gmin niemal jednogłośnie za reformą energetyki

Aż 396 członków Izby Gmin zagłosowało za przyjęciem rządowego projektu reformy brytyjskiego sektora energetycznego. Przeciw było zaledwie ośmiu. Przedstawiciele opozycji liczyli na znacznie mniej jednostronny wynik głosowania.

Duże koszty eksploatacji mogą utrudnić rozwój polskiego sektora łupkowego

Dziennik Gazeta Prawna zebrał opinie kilkunastu zagranicznych ekspertów, którzy ocenili perspektywę wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W ich opinii dużo bardziej niepokojące od przeciągających się prac legislacyjnych są duże koszty wydobycia polskiego surowca.

KOV produkuje na Ukrainie już ponad 560 tys. m sześc. gazu dziennie

Kulczyk Oil Ventures podłączył do urządzeń wydobywczych odwiert Makiejewskoje-16 zwiększając dzienną produkcję gazu do ponad 560 tys. m sześc. To kolejny rekord, jaki Spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym KOV ma 70 proc. udziałów przekracza już 800 tys. m sześc. dziennie.

Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają po najmocniejszym od XII spadku zapasów surowca

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym od grudnia 2012 r. spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,98 USD, po wzroście o 67 centów.

Wyszukiwarka

Zadaj pytanie
3+8=?


Informacje o plikach "cookies"